SPAM sözcüklerle yazı gönderme

Son zamanlarda oldukça artan şekilde “spam sözcük kullanarak yazı gönderme” durumuyla karşılaşıyoruz. Bunları mümkün olduğunca sık takip ederek temizliyoruz; ancak bu hassasiyetimizin arkasında bir kötü niyet arandığına inanıyorum.

Sanırım öncelikle “içerik” ne demek bunu netleştirmek lazım. Eğer Oyyla her an herkesin aklına estiği şekilde sitesinin reklamını yapacağı bir yer olsaydı, açıkçası ben Oyyla takımında yer almazdım. Bu sitenin kurulma amacı kullanıcıların bilgi paylaşımına, yeniliklerden haberdar olmasına ve kaliteli “içeriğe” ulaşabilmelerine yardımcı olmak. Hepsi bu.

Ve kaliteli içeriğin belli kriterleri var. Eğer herhangi bir haber değeri taşımayan, içi boş yazılar gönderiliyor ve açıklama bölümüne yalnızca spam sözcükler yazılıyorsa; Oyyla kullanıcıları bağlantının verildiği siteye gittiklerinde konuyla hiç ilgisi olmayan boş sayfalarla karşılaşıyorsa; bu yazıları kaldırmak bizim sorumluluğumuzdadır.

Bu konuyu gerçekten ciddiye aldığımızı bilmenizi isterim. Bu tarz tavırlarda herhangi bir art niyet olduğunu düşünmüyorum. Oyyla’nın spam’le doldurulabilecek, öylesine bir web sitesi olmadığının bilincinde olan kesimin de çoğunlukta olduğunun farkındayım. Bu yüzden sürç-i lisan ettiysem affola.

Gonca
Oyyla Takımı

 • busra

  bizeneki elalemin derdinden yha! cok da fifi bbeeee!!!!!!=

 • Merhaba, Ben de Gonca Hanima katiliyorum. Insan bir sistem olusturuyorlar ve buna emek veriyorlar. spam yazan bu arkadaslar ise bu emegi smryorlar. “Emege saygi kendimizi gelistirebilecegimiz silahlardan biri olmali” Yani Bir sey yapmak iin baskalarinin emeginden faydalanmak bizi gelistirmez, aksine geriletir. Saygilar sunuyorum.

 • Emege saygi herkesin dikkatini yogunlastirmasi gereken bir konu. rnegin Marka tescili de bu ynde gelistirilmis bir sistem. Dnya bunu 100 yildan beri uyguluyor. Biz ise bu konunu zerine hi durmadigimiz gibi, taklit islerle gnmz geistiriyoruz. Yani “Mis gibi” Yasiyoruz

 • Bunlara gerenk yok…

 • Emegi geen herkese tesekkrler. Oyyla spam dolu olmasin ltfen. Biliyorum tek tek tm linkleri kontrol etmek olduka dikkat ve aba gerektirir. Editrleri Allah sabir versin.

 • ugurx

  biraz spama doğru yol aldı sanki

 • Metin Öztürk

  ortapedik sabo terlik, http://www.hemsireformasi.gen.tr