Oyyla v2 yayında

Oyyla’ya hergün girip neredeyse hiç yorum yazmayarak, aşırı derecede rahatsız edici içerikleri kaldırıp gerisine özellikle dokunmayarak sitenin biraz “başı boş” görünmesini sağladık. Bu sayede istediğimiz şey oldu ve kullanıcılarımız siteyi sahiplendi.(Evet çok sinsiyiz)

Oyyla’nın ziyaretçileri eleştirildi. Yazıların oyylanması için üyelik şartı aranmaması tartışıldı. Bizce Oyyla’nın kalitesinin korunması için sadece kayıtlı kullanıcıların oyylayabilmesi şart. Yaptığımız incelemelerde anonim oyyların kalitesiz (ya da doyurucu olmayan) içeriği ön plana çıkardığını gördük. Anonim yorumların ise daha yazıyı okumadan yapıldığını gözlemledik.

Oyyla’nın sorunları dile getirildi. Fazla denetlenmediği zannedildi :) Reklam vermediğimiz zannedildi. Halbuki yaklaşık bir ay önce dmry.net’e reklam vermiştik. Sanırım pek dikkat çekici olmamış :) Bekleyen yazıların fazla oyylanmaması sorununu ise bekleyenler kısmında sizin oyylamanızla hemen anasayfaya çıkmayı bekleyen yazıları ekleyerek çözdüğümüzü düşünüyoruz.

Anasayfada ise artık bugün çok oyylanan yazılar bloğu var. Uzun zamandır bu bloğu sorunsuz hale getirmek için uğraşıyor olsak da, böyle bir blok olmasını önerenlere teşekkürler. Bloktaki zaman dilimi sabit olsa da istediğiniz zaman aralığında hangi yazıların en popüler olduğunun tam listesini görmek için “oyy sayısına göre sırala” seçeneğini kullanabilirsiniz.

bgncokoyy.png

Aldığımız iletiler, okuduğumuz yorumlar ve şahsen yaptığımız deneyler Oyyla’nın ne olduğu veya nasıl işlediği konusunda anlaşılmazlıklar olduğunu gösterdi. Bu nedenle nedir sayfamızı daha keyifli, daha açıklayıcı ve ilgi çekici yaparak Oyyla’nın ne olduğunu ve nasıl işlediğini daha çok ziyaretçimizin öğrenmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Son olarak, yazıyı okurken sizi rahatsız etmeyeceğini düşündüğümüz sağ bloğa Google reklamları koymayı uygun gördük. Ayrıca temizara.com ilk reklamverenimiz oldu.

Peki siz bu yenilikler ve Oyyla’nın işleyişi hakkında neler düşünüyorsunuz? Neler yapılmalı, nelerden sakınılmalı?

 • Pingback: oyyla.com()

 • Oyyla yneticileri biz ziyeretileri dinleyrek gerekli dzenlemeleri yapmasi ok hos. Bu sekilde ziyaretiler oyyla’yi daha fazla sahipleneceklerdir.

 • Projeyi daha da olgunlastiran bu yeni zellikleriyle ve makyajlanmis yeni yzyle, ncesine nazaran ok daha iyi bir Oyyla ortaya ikmis. Emek harcayan herkesin eline saglik.

  alismalarinizda basarilar diliyorum,

  Sevgi ve saygilarimla.

 • Gerekten dzenlemeler gz alici. Sitenin btnlgn bozmadan iyilestirmeye gidilmis. Oyyla’nin yeni tasarimi hayirli olsun. (ayrica konuyla ilgili kisa bir yaziyi da kendi siteme yazdim)

 • site su anda gerekten ne yapmak/yaptirmak istedigini daha ok biliyor.

 • Pingback: Oyyla Blog » Blog Arsivi » Video Oyyla Aildi!()

 • Pingback: Oyyla.Com Makyajlanmis ve Olgunlasmis, Fena da Olmamis Hani ;) | Istatistikler Hakkinda()

 • ahmet ertürk

  iyi gibi