Digg ve Türkçe

Halen Digg’e Türkçe içerik göndererek vakit kaybedenlere hitaben Digg FAQ (Sıkça Sorulan Sorular) sayfasında dikkatimi çeken bir soruyu ve cevabını sizinle paylaşmak istedim:

Can I submit non-English content?

Digg is currently only an English-language content site. Please do not submit non-English content. We have plans to expand into other languages so if you would like to see Digg in your language, please email those requests to support@digg.com.

Hemen Türkçe’ye çevirelim:

İngilizce olmayan içerik gönderebilir miyim?

Digg şu anda sadece İngilizce içeriğin bulunduğu bir sitedir. Lütfen İngilizce olmayan içerik göndermeyin. Diğer dilleri kapsayacak şekilde genişleme bir düşüncemiz var, eğer Digg’i kendi dilinizde görmek istiyorsanız lütfen bu istediğinizi support@digg.com adresine eposta ile bildirin.

Digg’in dünyada en çok konuşulan dil olan Çince ya da Amerika’da İngilizce’den sonra en yaygın olarak konuşulan dil olan İspanyolca alt sitesini açmadığına göre yakın bir zamanda Türkçe bölümünü açmayı düşünmediğini söyleyebiliriz. Mevcut Digg’e eklenen İngilizce dışı içerik ise kullanıcıları tarafından “gömülüyor” ve yöneticiler tarafından siliniyor.

Eğer içeriğiniz Türkçe ise sitenize Digg düğmesi eklemenin bir getirisi yok. Bunun yerine Oyyla düğmelerini kullanabilirsiniz. Sitenizde WordPress ya da Blogger kullanıyorsanız Sitenize Oyyla Ekleyin sayfamıza göz atmayı unutmayın.

 • demekki benim http://www.binaisletimi.com sitesi o yuzden dig’e giremiyor :)

 • digg’in ziyaretcisi daha cok ama cogu turkce anlamiyor bu yzden trke ierik gndermek mantiksiz geldi bana ve bende oyyla dgmemi koydum..

  bu arada yazida oyylo dgmesi yaziyor..

 • gce

  Yaziyi dzenledim, hatayi belirttiginiz iin tesekkrler.

 • mert

  bencede kimse kendi kendini oylamasin ok sama bir sey olur .ve size hi bir faydasi olmazz.

 • mert

  bence gerekli

 • digg gibi bir sitenin yaptigini oyyla zaten yapiyor,hemde trke baska sze gerek yok

 • kiz

  aslinda ok kaliteli bir site ancak arkdaslarinda da dedigi gibi trke ierik olmadigindan dezavantaj oluyor… en iyisi yine trke kullanacaksaniz oyyla.com, tskler…